Zgrabna zmiana claimu Alior Banku

Home / brandline / Zgrabna zmiana claimu Alior Banku

Fonetycznie jest to niemal ten sam brandline. Merytorycznie: zupełnie inny przekaz. Zmianę komunikacji Alior Banku rozpoczęto od zmiany claimu, który prowadził markę przez 8 lat.


Tak potrzebę zmiany claimu tłumaczy sam bank: „…„Wyższa kultura. Bank nowości.” – to nowe hasło przewodnie Alior Banku. Po blisko 9 latach od rozpoczęcia działalności bank zdecydował się na zmianę, która jest jednym z elementów realizacji strategii „Cyfrowego buntownika”. Nowe hasło zastąpi dotychczasowe określenie „Wyższa kultura bankowości”…” – źródło: Alior Bank.

Poprzedni claim Alior Banku: Wyższa kultura bankowości

Poprzedni claim Alior Banku: „Wyższa kultura bankowości”

Przyznać trzeba, że zmiana jest pomysłowa. W chwili wejścia Alior Banku na rynek, komunikowanie wysokiego pozycjonowania („wyższa kultura”) sprawiło, że bank tworzył wizerunek marki premium. Z czasem bank zaczął poszerzać grupę odbiorców o klienta bardziej masowego, stąd potrzeba wprowadzenia nowego komunikatu, który by otworzył bank na innych klientów. Dlatego wprowadzono do claimu jedno, nowe słowo przy zachowaniu trzech wcześniejszych. Takie pdświeżenie claimu wydaje się być dobrym ruchem, który repozycjonuje markę w stronę nowocześniejszych rozwiązań (warto przypomnieć, że swego czasu Alior próbował wprowadzić na rynek osobną, mocno związaną z nowymi technologiami markę Alior Sync).

Nowy claim Alior Banku: "Wyższa kultura. Bank nowości."

Nowy claim Alior Banku: „Wyższa kultura. Bank nowości.”

 

Related Posts

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

claim