Nie ma innej drogi: dobry claim zawsze zaczyna się od dobrego briefu. Gdy dokładnie wiemy do jakiej grupy ma dotrzeć nasz claim (tagline/brandline) wiemy też, jakiego użyć w nim słownictwa, merytoryki i charakteru.

Poniżej udostępniamy nasz wzór briefu na claim / brandline / tagline w wersji .pdf. Mogą go Państwo pobrać i przejrzeć w dowolnej chwili. Po podpisaniu zlecenia, chętnie prześlemy ten sam plik w formacie .doc, który łatwiej będzie (również wspólnie z nami) wypełnić.

Brief na claim / tagline / brandline / hasło reklamowe

Jest to ten sam brief na claim, jak i na hasło reklamowe. W obu przypadkach wytyczne kreatywne są bardzo podobne, musimy natomiast wiedzieć, czy projektowany slogan reklamowy będzie wykorzystywany wyłącznie w formie claimu, wyłącznie w formie hasła reklamowego, czy w trybie mieszanym; na przykład na pierwszym etapie ekspozycji będzie używany jako hasło reklamowe, ale istnieje plan na to, aby z czasem został on przekształcony w claim. W każdym z tych wypadków wytyczne kreatywne są analogiczne, różny jest natomiast sam proces kreatywny tworzenia claimu / tagline lub hasła reklamowego.

Pobierz brief stąd:

Claim – brief