Trzy kroki do świetnego claimu

Home / copywriter / Trzy kroki do świetnego claimu

Jak zdobędę świetny claim dla mojej firmy lub marki?

1.

Pierwszy krok już wykonałeś lub wykonałaś – jesteś na naszej stronie. Proszę bardzo; czuj się jak u siebie, rozejrzyj się chwilkę. Polecamy zwłaszcza artykuły „Claim. Twój claim„, „Czym różni się claim od hasła reklamowego” oraz „Kiedy warto nazwę uzupełnić o claim„; nakreślają one tło naszej pracy. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana ofertą – zapraszamy do kontaktu, albo od razu do pobrania briefu.

2.

Podpisujemy zlecenie i zaczynamy pracować. Razem wypełniamy brief i omawiamy cele projektu, aby dokładnie wiedzieć, jaki ma być twój claim (oprócz tego, że świetny), a może również i nazwa. Następnie Tomek, nasz copywriter zaszywa się w słownikach, buduje bazę słownictwa i tworzy propozycje claimów. Wyselekcjonowane claimy weryfikujemy i przedstawiamy w prezentacjach po minimum 5 propozycji.

3.

Jeśli wśród przesłanych propozycji nie ma idealnego claimu (tagline / brandline); przygotowujemy kolejną serię propozycji, którą znów podsumowujemy w prezentacji – i tak nawet do 5 serii. Gdy już wybierzemy claim, na życzenie Grzesiek może dodatkowo zweryfikować go od strony prawnej. Na koniec podpisujemy umowę i przekazujemy prawa do wybranego claimu. I tyle! Można śmiało startować z odświeżonym wizerunkiem marki!

Related Posts

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

claim